DC37P365TXLF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
DC37P365TXLF
Produttore:
Amphenol ICC (FCI)
Descrizione:
CONN D-SUB PLUG 37POS VERT SLDR
Guida per l'utente
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Tin Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 5A
Contact Finish Gold, GXT™
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Male Pins
Features Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C