DC630R-564K
API Delevan Inc.
Prodotto No:
DC630R-564K
Produttore:
API Delevan Inc.
Descrizione:
FIXED IND 560UH 1.52A 408MOHM TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.9A
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.830" (21.08mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 1.52 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 408mOhm Max
Inductance 560 µH