DC6M603X6/15A,135
NXP USA Inc.
Prodotto No:
DC6M603X6/15A,135
Produttore:
NXP USA Inc.
Pacchetto:
6-WLCSP (1.36x0.96)
Descrizione:
IC REG BUCK 1.5V 650MA 6WLCSP
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 650mA
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 6-WLCSP (1.36x0.96)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.3V
Series -
Function Step-Down
Package / Case 6-XFBGA, WLCSP
Frequency - Switching 6MHz
Mfr NXP USA Inc.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.5V