DCM12S0A0S12NFA
Delta Electronics
Prodotto No:
DCM12S0A0S12NFA
Produttore:
Delta Electronics
Descrizione:
DC DC CONVERTER 0.69-5V 60W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 14V
Voltage - Output 1 0.69 ~ 5V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.80" L x 0.45" W x 0.33" H (20.3mm x 11.4mm x 8.5mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 12A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 4.5V
Control Features Enable, Active Low
Series Delphi DCM
Power (Watts) 60 W
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case Module
Efficiency 95.4%