DCM25W3P300N
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
DCM25W3P300N
Produttore:
Amphenol ICC (FCI)
Descrizione:
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT SLDR
Guida per l'utente
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Cadmium Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 7.5A per Contact
Contact Finish Gold
Contact Type Signal and Power (Not Included)
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Phosphor Bronze
Connector Type Plug, Male Pins
Features -
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C) - 25W3
Operating Temperature -55°C ~ 125°C