Casa / DC DC Converters / DCM3414B50M06A8C09
minImg
DCM3414B50M06A8C09
Vicor Corporation
Prodotto No:
DCM3414B50M06A8C09
Produttore:
Vicor Corporation
Descrizione:
DC DC CONVERTER 5V 180W
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 125°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 50V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 3.47" L x 1.40" W x 0.37" H (88.1mm x 35.5mm x 9.3mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 36A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 16V
Series VI Chip® DCM® (180W)
Power (Watts) 180 W
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module
Efficiency 90.5%