Casa / DC DC Converters / DCM3623T50T31A6M70
minImg
DCM3623T50T31A6M70
Vicor Corporation
Prodotto No:
DCM3623T50T31A6M70
Produttore:
Vicor Corporation
Descrizione:
DC DC CONVERTER 28V 162W
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 50V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.52" L x 0.90" W x 0.28" H (38.72mm x 22.8mm x 7.2mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 5.8A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series VI Chip® DCM® (160W)
Power (Watts) 162 W
Type Isolated Module
Package / Case 9-DIP Module
Efficiency 91.8%