Casa / DC DC Converters / DCM3714VD2K31E0M01
minImg
DCM3714VD2K31E0M01
Vicor Corporation
Prodotto No:
DCM3714VD2K31E0M01
Produttore:
Vicor Corporation
Descrizione:
DC/DC CONVERTER 28V 500W
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 420V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 2.121 kV
Approval Agency CE, cTUVus
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.75" L x 1.40" W x 0.37" H (95.3mm x 35.6mm x 9.4mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 17.86A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 160V
Series -
Power (Watts) 500W
Type Enclosed
Efficiency 93.6%