DCMC134U035BF2B
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
DCMC134U035BF2B
Descrizione:
CAP ALUM 130000UF 35V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 5.687" (144.45mm)
Tolerance -10%, +75%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.875" (22.23mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.000" Dia (50.80mm)
Ripple Current @ Low Frequency 17.9 A @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 9.4mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series DCMC
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Ripple Current @ High Frequency 20.048 A @ 10 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 130000 µF