DCMC454M063FG2D
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
DCMC454M063FG2D
Descrizione:
CAP ALUM 450000UF 20% 63V SCREW
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 8.687" (220.65mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 1.250" (31.75mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.500" Dia (88.90mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series DCMC
Package / Case Radial, Can - Screw Terminals
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 450000 µF