DCMG17C5SJA197
ITT Cannon, LLC
Prodotto No:
DCMG17C5SJA197
Produttore:
ITT Cannon, LLC
Descrizione:
CONN D-SUB RCPT 17POS R/A SLDR
Guida per l'utente
Dielectric Material Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT)
Shell Material, Finish Steel, Tin-Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 5A, 7.5A
Contact Finish Gold
Contact Type Coax and Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr ITT Cannon, LLC
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Board Lock, Mounting Brackets, Shielded
Shell Size, Connector Layout 4 (DC, C) - 17W5
Operating Temperature -55°C ~ 125°C