DD78S10Y00/AA
Positronic
Prodotto No:
DD78S10Y00/AA
Produttore:
Positronic
Descrizione:
CONN D-SUB HD RCPT 78POS CRIMP
Guida per l'utente
Dielectric Material Polyester, Glass Filled
Shell Material, Finish Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Ingress Protection IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge 22-30 AWG
Backset Spacing -
Mfr Positronic
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle, Female Sockets
Features Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Shell Size, Connector Layout 5 (DD, D) High Density
Operating Temperature -55°C ~ 125°C