DDM24H7PJK87
ITT Cannon, LLC
Prodotto No:
DDM24H7PJK87
Produttore:
ITT Cannon, LLC
Descrizione:
CONN D-SUB PLUG 24POS R/A SLDR
Guida per l'utente
Dielectric Material Polycyclohexylenedimethylene Terephthalate (PCT)
Shell Material, Finish Steel, Tin-Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 7.5A, 40A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal and Power
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr ITT Cannon, LLC
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Male Pins
Features Grounding Indents, Shielded
Shell Size, Connector Layout 5 (DD, D) - 24W7
Operating Temperature -55°C ~ 125°C