DE1A1B-L-12V
Panasonic Electric Works
Prodotto No:
DE1A1B-L-12V
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 250VAC, 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 8 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 8.3 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 1.44 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPST-NO/NC (1 Form A, 1 Form B)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series DE
Operate Time 10 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Tin Oxide (AgSnO)
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 8.4 VDC