DEL2V2P300G40LF
Amphenol ICC (FCI)
Prodotto No:
DEL2V2P300G40LF
Produttore:
Amphenol ICC (FCI)
Descrizione:
CONN D-SUB PLUG 2POS VERT SLDR
Guida per l'utente
Dielectric Material Thermoplastic
Shell Material, Finish Steel, Nickel Plated
Ingress Protection -
Voltage Rating 300V
Current Rating (Amps) 40A
Contact Finish Gold
Contact Type Power
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Wire Gauge -
Backset Spacing -
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Contact Material Brass
Connector Type Plug, Female Sockets and Male Pins
Features Board Lock, Grounding Indents
Shell Size, Connector Layout 1 (DE, E) - 2V2, 2W2C
Operating Temperature -55°C ~ 125°C