DF16-30DS-0.5V(86)
Hirose Electric Co Ltd
Prodotto No:
DF16-30DS-0.5V(86)
Descrizione:
CONN RCPT 30POS SMD GOLD
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 30
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.077" (1.95mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series DF16
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.020" (0.50mm)
Connector Type Receptacle, Outer Shroud Contacts
Features Solder Retention
Mated Stacking Heights 2mm, 2.5mm