DF3E-12P-2V(50)
Hirose Electric Co Ltd
Prodotto No:
DF3E-12P-2V(50)
Descrizione:
CONN HEADER SMD 12POS 2MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.232" (5.90mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 250VAC
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) Varies by Wire Gauge
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Contact Material Brass
Connector Type Header
Style Board to Board or Cable
Features Board Guide, Solder Retention
Pitch - Mating 0.079" (2.00mm)
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 105°C