DF60-2S-10.16C
Hirose Electric Co Ltd
Prodotto No:
DF60-2S-10.16C
Descrizione:
CONN RCPT HSG 2POS 10.16MM
Guida per l'utente
Number of Rows 1
Number of Positions 2
Color Black
Contact Type Female Socket
Row Spacing -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Latch Lock
Product Status Obsolete
Series EnerBee™ DF60
Note Contacts Not Included
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.400" (10.16mm)