DF9-19S-1V(20)
Hirose Electric Co Ltd
Prodotto No:
DF9-19S-1V(20)
Descrizione:
CONN RCPT 19POS SMD TIN
Guida per l'utente
Number of Rows 2
Number of Positions 19
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Tin
Height Above Board 0.130" (3.30mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Series DF9
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Pitch 0.039" (1.00mm)
Connector Type Receptacle, Outer Shroud Contacts
Features Board Guide, Solder Retention
Mated Stacking Heights 4.3mm