DGP12U5D5
Bel Power Solutions
Prodotto No:
DGP12U5D5
Descrizione:
DC DC CONVERTER +/-5V 12W
Guida per l'utente
Operating Temperature -50°C ~ 100°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 16V
Voltage - Isolation 700 V
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.02" L x 2.02" W x 0.45" H (51.3mm x 51.3mm x 11.4mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 1A, 1A
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 3.5V
Control Features Enable, Active High
Series DGP12 (12W)
Power (Watts) 12 W
Type Isolated Module
Package / Case 7-DIP Module
Efficiency 78%