DGP30E48S5
Bel Power Solutions
Prodotto No:
DGP30E48S5
Descrizione:
DC DC CONVERTER 5V 30W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 90°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 72V
Voltage - Isolation 1.544 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.02" L x 1.62" W x 0.55" H (51.3mm x 41.2mm x 14.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active High
Series DGP30
Power (Watts) 30 W
Type Isolated Module
Package / Case 7-DIP Module
Efficiency 84%