DHS50A12-T
Cosel USA, Inc.
Prodotto No:
DHS50A12-T
Produttore:
Cosel USA, Inc.
Descrizione:
DC DC CONVERTER 12V 50W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 160V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.30" L x 1.47" W x 0.50" H (58.4mm x 37.3mm x 12.7mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 4.2A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 60V
Series DHS (50W)
Power (Watts) 50 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 86%