DLC03C-15
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
DLC03C-15
Produttore:
MEAN WELL USA Inc.
Descrizione:
DC DC CONVERTER +/-15V 3W
In magazzino : 2
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.87" L x 0.54" W x 0.34" H (22.1mm x 13.8mm x 8.6mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 100mA, 100mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 36V
Series DLC03 (3W)
Power (Watts) 3 W
Type Isolated Module
Package / Case 16-DIP Module, 6 Leads
Efficiency 80%