DM74AS640N
onsemi
Prodotto No:
DM74AS640N
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
20-PDIP
Descrizione:
IC TRANSCEIVER INVERT 5.5V 20DIP
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Input Type -
Number of Bits per Element 8
Output Type 3-State
Logic Type Transceiver, Inverting
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 20-PDIP
Series 74AS
Package / Case 20-DIP (0.300", 7.62mm)
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Mfr onsemi
Number of Elements 1
Package Tube
Current - Output High, Low 15mA, 64mA