Casa / Panel Meters / DMS-30LCDA-4/20P-C
minImg
DMS-30LCDA-4/20P-C
Murata Power Solutions Inc.
Prodotto No:
DMS-30LCDA-4/20P-C
Descrizione:
PROCESS METER 4-20MA LCD PNL MT
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Display Characters - Height 0.401" (10.20mm)
Ingress Protection -
Termination Style Screw Terminal
Output Type -
Number of Characters Per Row 3.5
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 53.80mm x 22.30mm
Measuring Type Process
Mounting Type Panel Mount
Product Status Obsolete
Weight 0.046 lb (20.87 g)
Series DMS-30LCDA-4/20
Type Process Meter
Display Type LCD - Black Characters
Measuring Range 4 ~ 20mA