DNG14-250FL-M
Panduit Corp
Prodotto No:
DNG14-250FL-M
Produttore:
Panduit Corp
Descrizione:
CONN QC RCPT 14-16AWG 0.250
Guida per l'utente
Insulation Fully Insulated
Tab Width 0.250" (6.35mm)
Tab Length -
Tab Thickness 0.032" (0.81mm)
Color Blue
Terminal Type Standard
Contact Finish Tin
Termination Crimp
Gender Female
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Obsolete
Wire Gauge 14-16 AWG
Series Disco-Lok™
Length - Overall 0.970" (24.64mm)
Insulation Diameter 0.080" ~ 0.150" (2.03mm ~ 3.81mm)