DP4RSB60E20B8
Sensata-Crydom
Prodotto No:
DP4RSB60E20B8
Produttore:
Sensata-Crydom
Descrizione:
RELAY SSR CONTACT 48VDC 20A 32V
Guida per l'utente
Load Current 20 A
Termination Style Screw Terminal
Output Type DC
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 1 ~ 48V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Series DP
Package / Case Hockey Puck
Mfr Sensata-Crydom
Package Bulk
Voltage - Input 18 ~ 32VDC