DP4RSC60D60B2
Sensata-Crydom
Prodotto No:
DP4RSC60D60B2
Produttore:
Sensata-Crydom
Descrizione:
RELAY SSR CONTACT 48VDC 60A 15V
Guida per l'utente
Load Current 60 A
Termination Style Screw Terminal
Output Type DC
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Voltage - Load 1 ~ 48V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Series DP
Package / Case Hockey Puck
Mfr Sensata-Crydom
Package Bulk
Voltage - Input 4.5 ~ 15VDC