DPF14-250FIM-2K
Panduit Corp
Prodotto No:
DPF14-250FIM-2K
Produttore:
Panduit Corp
Descrizione:
CONN QC TAB 14-16AWG 0.250 CRIMP
Guida per l'utente
Insulation Fully Insulated
Tab Width 0.250" (6.35mm)
Tab Length -
Tab Thickness 0.032" (0.81mm)
Color Blue
Terminal Type Standard
Contact Finish Nickel
Termination Crimp
Gender Male
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Product Status Active
Wire Gauge 14-16 AWG
Series DiscoGrip™, ReelSmart™
Length - Overall 0.900" (22.86mm)
Insulation Diameter 0.090" ~ 0.156" (2.29mm ~ 3.96mm)