DPFF4P18J-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
DPFF4P18J-F
Descrizione:
CAP FILM 0.18UF 5% 400VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.701" (17.80mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.094" (27.80mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.701" L x 0.701" W (43.20mm x 17.80mm)
Series DPFF
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.18 µF