DPP1S47K-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
DPP1S47K-F
Descrizione:
CAP FILM 0.047UF 10% 100VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.728" (18.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.768" L x 0.335" W (19.50mm x 8.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series DPP
Voltage Rating - DC 100V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 70V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.047 µF