DPP4S15K-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
DPP4S15K-F
Descrizione:
CAP FILM 0.015UF 10% 400VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.591" L x 0.354" W (15.00mm x 9.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series DPP
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.015 µF