DPPM12D18K-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
DPPM12D18K-F
Descrizione:
CAP FILM 1800PF 10% 1.2KVDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.532" (13.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.827" (21.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.984" L x 0.276" W (25.00mm x 7.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series DPPM
Voltage Rating - DC 1200V (1.2kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 475V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 1800 pF