DPPM12D68K-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Prodotto No:
DPPM12D68K-F
Descrizione:
CAP FILM 6800PF 10% 1.2KVDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 1.043" (26.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.220" L x 0.315" W (31.00mm x 8.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series DPPM
Voltage Rating - DC 1200V (1.2kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 475V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 6800 pF