DPS120125-Z6P
CUI Inc.
Prodotto No:
DPS120125-Z6P
Produttore:
CUI Inc.
Descrizione:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 15W
Guida per l'utente
Operating Temperature -
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Approval Agency -
Input Connector NEMA 1-15P
Size / Dimension 3.19" L x 2.09" W x 1.38" H (81.0mm x 53.0mm x 35.0mm)
Product Status Obsolete
Weight -
Current - Output (Max) 1.25A
Series -
Power (Watts) 15 W
No Load Power Consumption -
Region Utilized North America
Cord Length 72" (1.83m)
Efficiency -
Voltage - Output 12V
Mfr CUI Inc.
Package Bulk
Voltage - Input 100 ~ 120 VAC