DPX40-24WD12
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
DPX40-24WD12
Descrizione:
DC/DC DIN RAIL SUPPLY +/-12V 40W
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
DC Voltage - Input (Max) 36V
Input Type DC
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 12V
Size / Dimension 4.92" L x 0.96" W x 2.27" H (125.0mm x 24.5mm x 57.6mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 1.667A, 1.667A
Number of Outputs 2
Series DPX (40W)
Power (Watts) 40W
DC Voltage - Input (Min) 9.5V
Efficiency 85%