DR16180015
MGS ELETRONICA
Prodotto No:
DR16180015
Descrizione:
FIXED INDUCTOR DRW 16 X 18 15 UH
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.709" (18.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 10 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 12mOhm
Inductance 15 µH