DR6760D75P
Sensata-Crydom
Prodotto No:
DR6760D75P
Produttore:
Sensata-Crydom
Descrizione:
SSR RELAY 3PST-NO 75A 48-600V
Guida per l'utente
Load Current 75 A
Termination Style Screw Terminal
Output Type AC, Zero Cross
Circuit 3PST-NO (3 Form A)
Voltage - Load 48 V ~ 600 V
Mounting Type Chassis Mount, DIN Rail
Product Status Active
Supplier Device Package -
Series DR67
Package / Case SSR with Integrated Heat Sink
Mfr Sensata-Crydom
Package Bulk
Voltage - Input 4 ~ 32VDC