DR73-331-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
DR73-331-R
Descrizione:
FIXED IND 330UH 420MA 1.59OHM SM
In magazzino : 4236
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 440mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.140" (3.55mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 420 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.299" L x 0.299" W (7.60mm x 7.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.59Ohm
Inductance 330 µH