DRAP124-4R7-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
DRAP124-4R7-R
Descrizione:
FIXED IND 4.7UH 5.47A 17MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 165°C
Current - Saturation (Isat) 9.06A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.181" (4.60mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.47 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 17mOhm Max
Inductance 4.7 µH