DRAP125-102-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
DRAP125-102-R
Descrizione:
FIXED IND 1MH 552MA 2.13 OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 165°C
Current - Saturation (Isat) 695mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 552 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 2.13Ohm Max
Inductance 1 mH