DRAP125-150-R
Eaton - Electronics Division
Prodotto No:
DRAP125-150-R
Descrizione:
FIXED IND 15UH 4.45A 33 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 165°C
Current - Saturation (Isat) 5.72A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.45 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 33mOhm Max
Inductance 15 µH