Casa / DIP Switches / DS01C-254-S-03BE
minImg
DS01C-254-S-03BE
CUI Devices
Prodotto No:
DS01C-254-S-03BE
Produttore:
CUI Devices
Descrizione:
DIP SWITCH, SPST, 2.54 PITCH, RA
In magazzino : 996
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Number of Positions 3
Actuator Level Raised
Termination Style PC Pin
Voltage Rating 24VDC
Actuator Type Slide (Standard)
Current Rating (Amps) 25mA
Contact Finish Gold
Circuit SPST
Height Above Board 0.264" (6.70mm)
Mounting Type Through Hole
Mechanical Life -
Product Status Active
Series DS01-254
Body Material Polybutylene Terephthalate (PBT)
Length 0.356" (9.04mm)
Electrical Life 2,000 Cycles
Mfr CUI Devices
Pitch 0.100" (2.54mm), Full