Casa / DIP Switches / DS01C-254-S-06BE
minImg
DS01C-254-S-06BE
CUI Devices
Prodotto No:
DS01C-254-S-06BE
DIP SWITCH, SPST, 2.54 PITCH, RA
In magazzino : 1149
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Number of Positions 6
Actuator Level Raised
Termination Style PC Pin
Voltage Rating 24VDC
Actuator Type Slide (Standard)
Current Rating (Amps) 25mA
Contact Finish Gold
Circuit SPST
Height Above Board 0.264" (6.70mm)
Length 0.656" (16.66mm)
Electrical Life 2,000 Cycles
Mfr CUI Devices
Pitch 0.100" (2.54mm), Full