Casa / DIP Switches / DS01C-254-S-07BE
minImg
DS01C-254-S-07BE
CUI Devices
Prodotto No:
DS01C-254-S-07BE
DIP SWITCH, SPST, 2.54 PITCH, RA
In magazzino : 290
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Number of Positions 7
Actuator Level Raised
Termination Style PC Pin
Voltage Rating 24VDC
Actuator Type Slide (Standard)
Current Rating (Amps) 25mA
Contact Finish Gold
Circuit SPST
Height Above Board 0.264" (6.70mm)
Length 0.756" (19.20mm)
Electrical Life 2,000 Cycles
Mfr CUI Devices
Pitch 0.100" (2.54mm), Full