DS371306-CA
Panasonic Electronic Components
Prodotto No:
DS371306-CA
Descrizione:
CAP FILM 30UF 10% 370VAC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -25°C ~ 70°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Motor Run
Height - Seated (Max) 4.409" (112.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.630" (16.00mm)
Termination Quick Connect, Disconnect
Mounting Type Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
Size / Dimension 1.614" Dia (41.00mm)
Product Status Last Time Buy
Ratings -
Series DMF
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC 370V
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 30 µF