Casa / Oscillators / DSC1104CE2-027.0000
minImg
DSC1104CE2-027.0000
Microchip Technology
Prodotto No:
DSC1104CE2-027.0000
Descrizione:
MEMS OSC XO 27.0000MHZ HCSL SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 95µA
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability ±25ppm
Current - Supply (Max) 42mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Function Standby (Power Down)
Series DSC1104
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.6V
Output HCSL
Mfr Microchip Technology
Base Resonator MEMS
Frequency 27 MHz