Casa / TVS Diodes / DSL04-024SC6
minImg
DSL04-024SC6
STMicroelectronics
Prodotto No:
DSL04-024SC6
Produttore:
STMicroelectronics
Pacchetto:
SOT-23-6
Descrizione:
TVS DIODE 24VWM SOT23-6
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 15A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency 3pF @ 1MHz
Voltage - Breakdown (Min) -
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SOT-23-6
Series -
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp -
Package / Case SOT-23-6
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V