Casa / Solenoids / DSOL-1351-12E
minImg
DSOL-1351-12E
Delta Electronics
Prodotto No:
DSOL-1351-12E
Produttore:
Delta Electronics
Descrizione:
SOLENOID PULL 1" 12VDC 25%
In magazzino : 191
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Diameter - Shaft 0.500" (12.70mm)
Bushing Thread -
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Voltage - Rated 12VDC
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 1.968" L x 1.574" W x 1.417" H (49.99mm x 39.98mm x 35.99mm)
Product Status Active
Weight -
Shaft Detail Clevis
DC Resistance (DCR) 3.3Ohm
Series DSOL
Power (Watts) 44 W
Type Open Frame (Pull)
Technology Electromechanical
Mfr Delta Electronics
Duty Cycle Intermittent
Stroke Length 1.000" (25.40mm)