Casa / Microcontrollers / DSPIC30F2011-30I/P
minImg
DSPIC30F2011-30I/P
Microchip Technology
Prodotto No:
DSPIC30F2011-30I/P
Pacchetto:
18-PDIP
Descrizione:
IC MCU 16BIT 12KB FLASH 18DIP
In magazzino : 10
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Verified
Core Processor dsPIC
Speed 30 MIPs
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 1K x 8
Number of I/O 12
Peripherals Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package 18-PDIP
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series dsPIC™ 30F
Package / Case 18-DIP (0.300", 7.62mm)
Core Size 16-Bit
Mfr Microchip Technology
Connectivity I²C, SPI, UART/USART
Program Memory Size 12KB (4K x 24)
Data Converters A/D 8x12b
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 2.5V ~ 5.5V